Galeria - słuchacze

Ostatki na KUTW

02 marca 2017
czytaj całość

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy spotkali się w barze POD KOGUTEM na tradycyjnych

OSTATKACH zwanych też ŚLEDZIKIEM.
Zabawa był iście szampańska o czym najlepiej świadczą zamieszczone zdjęcia.


Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Bułat Okudżawa w klubie KUTW "Casimirus"

16 lutego 2017
czytaj całość

Klub "Casimirus" działa przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego
Wieku. Na ostatnim spotkaniu licznie zebrani klubowicze wysłuchali
poezji śpiewanej i mówionej z repertuaru Bułata Okudżawy. Utwory artysty
były wykonywane w języku polskim.
Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Debata w Ratuszu na temat zagrożeń drogowych

16 lutego 2017
czytaj całość

Do władz miasta docierają informacje, że bydgoscy seniorzy nie czują się bezpiecznie na ulicach. 

Z inicjatywy Bydgoskiej Rady Seniorów zorganizowano w Urzędzie Miasta debatę mającą przybliżyć osobom starszym drogowe zagrożenia.

W debacie poza BRS uczestniczyli przedstawiciele  Ratusza,Policji, Straży Miejskiej, Ratownicy Medyczni oraz przedstawiciele ZDMiKP. Pod adresem Zarządu Dróg wysunięto zarzut, że przejścia dla pieszych w Bydgoszczy powinny być lepiej zabezpieczone. Z tym poglądem nie zgodził się Wojciech Nalazek, naczelnik wydziału inżynierii ruchu w ZDMiKP.

Wśród seniorów pojawiły się również postulaty naniesienia niebezpiecznych przejść dla pieszych na Krajową Mapę Zagrożeń. Planuje się również wyprodukowania spotów radiowych oraz telewizyjnych na temat noszenia elementów odblaskowych przez osoby starsze.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Spotkanie z ultramaratończykiem - Andrzejem Urbaniakiem

03 lutego 2017
czytaj całość

Seniorzy klubu Casimirus który działa w ramach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkali się z fordońskim ultramaratończykiem, Andrzejem Urbaniakiem.

Andrzej jest znanym społecznikiem, prezesem Stowarzyszenia „Razem dla Fordonu” . Bieganie to jego największa pasja. Ostatnio przebiegł dla poparzonej w pożarze AMELKI trasę z Bydgoszczy do Szczecina. Kilka lat temu w hołdzie Janowi Pawłowi II pobiegł do Watykanu. Przed Euro 2012 przebiegł trasę Warszawy do Kijowa o długości 850 kilometrów. Za swój największy sukces uważa ukończenie 36 godzinnego SPARTATHLONU. W czasie 34 godzin pokonał trasę 246 km. Przebiegł również przy 40 stopniowym mrozie zamarznięte jezioro Bajkał. 

-Spotkanie z ultramaratończykiem było bardzo ciekawe. Nasz gość swoje opowieści ilustrował filmami i zdjęciam. Zaimponowała mi również ilość medali i pamiątek jakie zgromadziła pan Andrzeja - mówi Alina Holka.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Spotkanie karnawałowe seniorów KUTW

27 stycznia 2017
czytaj całość

Studenci Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy jako miejsce zabawy karnawałowej wybrali położony w lesie za miastem bar „Pod kogutem”.

Poza tańcami i śpiewami największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z wiedzy ogólnej.
Przy dźwiękach muzyki disco seniorzy bawili się jak prywatkach w latach 60-ych. Impreza wypaliła na piątkę z plusem.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Współpraca na rzecz seniorów

25 stycznia 2017
czytaj całość

Tematem seminarium były nowe możliwości i formy współpracy w działalności na rzecz seniorów. Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu spotkali się seniorzy z Pomorza i Kujaw. Zebranych w imieniu marszałka Całbeckiego powitał Członek Zarządu Województwa K-P , Sławomir Kopyść. Życzenia Babciom i Dziadkom złożył poseł PiS, Tomasz Lenz.
W spotkaniu udział wzięli m.in. członkowie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów Pomorza i Kujaw reprezentowani przez przewodnicząca struktur regionalnych, Bożenę Sałacińską . Poza tym w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele działających w regionie gminnych rad seniora oraz członkowie sejmikowej Komisji Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa. Spotkanie uświetnił swoim występem Michał Hajduczenia z zespołem, który zaprezentował program z polską przedwojenną muzyką filmową.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Spotkanie seniorów KUTW, członków klubu CASIMIRUS, z ks. Mariuszem Kucińskim

19 stycznia 2017
czytaj całość

Ksiądz kanonik spotkał się w salce klubowej z seniorami Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Przedstawi wykład na temat: "Czy przesłanie kardynała Reizingera jest nadal aktualne?"

Na środowym spotkaniu w klubie CASIMIRUS gościem specjalnym był ks. dr Mariusz Kuciński, prof. KPSW,proboszcz parafii św. Mateusza w Fordonie. Ksiądz Kuciński wykłada na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Poza tym jest dyrektorem jedynego na świecie Centrum  Studiów kardynała Reizingera z siedzibą w  Bydgoszczy. Przez wiele lat pracował w  Watykanie. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego biskupa bydgoskiego, Jana Tyrawy.
Jest  organizatorem na KPSW Międzynarodowych  Konferencji Naukowych  "Etyka i ekonomia w świetle nauczania Benedykta XVI".

Po wykładzie klubowicze zasypali wykładowcę pytaniami dotyczącymi  między innymi pracy w Watykanie. Każdy z uczestników spotkania otrzymał materiały informacyjne Fundacji Watykańskiej oraz zdjęcia papieży: Benedykta XVI i Franciszka.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Spotkanie wigilijne seniorów KUTW

10 stycznia 2017
czytaj całość

Kilkuset seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkało się na Wieczerzy Wigilijnej. Na miejsce dzielenia się tradycyjnym opłatkiem wybrano tradycyjne restaurację ZATOKA.

Każdy z uczestników Wieczerzy otrzymał od Mikołaja wór prezentów. W tym roku wypełniony był on wyjątkowo obficie wieloma praktycznymi gadżetami.

-Dzięki licznym sponsorom prezentów było bardzo dużo. Zamiast tradycyjnymi saniami musiałem przetransportować je do ZATOKI taksówką bagażową. Wśród darczyńców należy wymienić: Kancelarię Sejmu RP, Urząd Miejski w Bydgoszczy, Narodowy Bank Polski oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Swoje upominki dołożyły również firmy: VitaLabo, VauPe i PESA - mówi Święty Mikołaj.

 Imprezę zaszczycili swoja obecnością: wiceprezydent Bydgoszczy Anna Mackiewicz, rzecznik prasowy UKW Sławomir Łaniecki oraz dyrektor NBP w Bydgoszczy Leszek Beszczyński.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Turnus świąteczno-noworoczny

10 stycznia 2017
czytaj całość

Grupa seniorów KUTW wypoczywa na turnusie świąteczno-noworocznym.

Seniorzy z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy wraz z seniorami z innych miast Polski za miejsce zimowego wypoczynku wybrali Jastrzębią Górę.
W programie  były: spacery brzegiem morza, karaoke, robienie dekoracji świątecznych oraz występ kapeli kaszubskiej.Pogoda na medal choć nieco doskwiera brak śniegu. Towarzystwo doborowe, jedzenie wyśmienite. Oby tak dalej...

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Wieczór kolęd na KUTW

10 stycznia 2017
czytaj całość

Kilkudziesięciu słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkało się w poniedziałek, 9 stycznia,   w swojej salce ma UKW.  Na wieczorze kolęd można było posłuchać  programu artystycznego przygotowanego przez TEATRZYK, wspólne pośpiewać kolędy i skorzystać ze słodkiego i poczęstunku. Na zakończenie spotkania  i Święty Mikołaj  rozdawał wszystkim uczestnikom zabawy  drobne prezenty.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz