Galeria - słuchacze

Zbiorowa wystawa obrazów słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy

13 października 2016
czytaj całość

Artyści-amatorzy, słuchacze KUTW, zaprezentowali swoje prace szerokiej publiczności na wystawie zorganizowanej w Bibliotece UKW. 

Swoje obrazy wystawili: Elżbieta Łukomska, Jadwiga Piechotowska, Elżbieta Rogowska, Teresa Wiśniewska i Zbigniew Wypijewski. Wprowadzenie do wystawy wygłosił artysta-malarz, Stanisław Stasiulewicz.

W części artystycznej wystąpiła skrzypaczka, Katarzyna Bujalska, studentka UKW.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Bożena Sałacińska reprezentowała Bydgoszcz na pokazie mody

11 października 2016
czytaj całość

8 października, Kraków był najbardziej proseniorskim miastem w Polsce. Tego dnia do stolicy Małopolski zjechali seniorzy z całego kraju. Była to okazja aby ludzie trzeciego wieku mogli wziąć udział w największej senioralnej imprezie i Międzypokoleniówce na Barce Augusta. Wydarzenie to było okazją do zaznaczenia obecności seniorów w przestrzeni publicznej i szansą na zmianę sposobu postrzegania osób starszych przez większość społeczeństwa.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Krystyna Lewkowicz przewodniczącą Obywatelskiego Parlamentu Seniorów II kadencji

11 października 2016
czytaj całość

3 października, w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zebrał się Obywatelski Parlament Seniorów. W sesji plenarnej wzięło udział 460 delegatów z całej Polski m.in. Hanna Gronkiewicz-Waltz, prezydent Warszawy, prezes PSL Władysław Kosiniak -Kamysz, była premier Ewa Kopacz, prezes NIK Krzysztof Kozłowski oraz poseł Michał Szczerba.

Przewodniczącą Obywatelskiego Parlamentu Seniorów II kadencji została Krystyna Lewkowicz, natomiast Bożena Sałacińska weszła w skład ścisłego prezydium OPS.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Seniorzy powitali jesień

11 października 2016
czytaj całość

Grupa seniorów z sekcji ekologicznej Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy przywitała polską jesień.

Tradycyjnie miejscem spotkania było leśnictwo Białe Błota. Jesienne stroki i bukiety wprowadziły w jesienną atmosferę. 

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Jesienna wycieczka rowerowa seniorów

03 października 2016
czytaj całość

Seniorzy KUTW realizują plan zwiedzania gmin sąsiadujących z Bydgoszczą. Tym razem cykliści z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy udali się do Osielska. Po drodze odwiedzili Grochol i Czarnówczyn. 

Zakończenie sezonu rowerowego zaplanowano na 11 października.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Konferencja: „Rada seniorów – partnerstwo z samorządami”

03 października 2016
czytaj całość

1 października seniorzy wzięli udział  w konferencji „Rady seniorów – partnerstwo z samorządami”.

 W Sali Kolumnowej Sejmu RP zasiadło ponad 500 seniorów z całej Polski. Konferencja została objęta honorowym patronatem marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego. Wziął udział wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński. 

W konferencji wzięli udział przedstawiciele organizacji seniorskich, parlamentarzyści, członkowie Rady Ministrów oraz eksperci. Organizatorem wydarzenia była Komisja Polityki Senioralnej przy współudziale Ministerstw: Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Spraw Wewnętrznych i AdministracjSpotkanie zorganizowała poseł Małgorzta Zwiercan, przewodnicząca sejmowej komisji Polityki Senioralnej. Bydgoszcz była reprezentowana prze Bozenę Sałacińską oraz Zenobię i Ireneusza Frelichowskich z Bydgoskiej Rady Seniorów. 

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Projekt: życia ptaków

11 lipca 2016
czytaj całość

Seniorki Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy uczestniczyły w projekcie polegającym na podglądaniu życia ptaków.

Stowarzyszenie kujawsko pomorskie centrum edukacji ekologicznej w Myślęcinku zaprosiło seniorów KUTW do udziału w projekcie zatytułowanym Birdwatching – Pokochaj Ptaki.

W piątek seniorzy mieli możliwość podglądania ptaków w ich środowisku naturalnym jakim jest leśny park kultury i wypoczynk . przewodnikiem był znany bydgoski  ornitolog, Dawid Kilon.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Koncert inauguracyjny Rzeka Muzyki

08 lipca 2016
czytaj całość

Od trzech lat grupa melomanów z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy uczestniczy w  koncertach z cyklu "Rzeka Muzyki".

Pierwszy w tym roku koncert zainaugurowali poznańscy śpiewacy z  zespołu Bellezza Opera Trio. Za wykonanie słynnych arii na sopran, tenor i baryton zebrali owacje na stojąco.

W poprzednich latach koncerty z cyklu “Rzeka Muzyki” prowadziła Dominika Matuszak. Tym razem wraz z ojcem,Waldemarem Matuszakiem przysłuchiwała się występom artystów. W poprzednich edycjach muzycy występowali na statku “Jantar”. W tym roku koncerty odbywać się będą ze sceny dobudowanej do bulwaru Brdy. Nie zmienił się natomiast klimat i popularność plenerowego koncertu. Jak w poprzednich latach, już przed jego rozpoczęciem, w amfiteatrze zabrakło miejsc dla melomanów. Bulwary i most im. Jana Kiepury były zatłoczone!

Dziewięć koncertów zaplanowanych na lato prowadzić będą: dziennikarz telewizyjnej Dwójki, konferansjer i producent  “Rzeki Muzyki” - Jacek Pawlewski oraz znana z wielu seriali telewizyjnych m.in. “Barwy szczęścia” - Malwina Turek. Gromkimi brawami nagradzani byli  bohaterowie plenerowego koncertu: Agnieszka Adamczak - Hutek(sopran), Marcin Hutek (baryton) oraz Mikołaj Adamczak (tenor). Rodzinne trio tworzy zespół Bellezza Opera Trio.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Koperta Życia

25 maja 2016
czytaj całość

Prezydent Rafał Bruski wraz z przewodniczącym Bydgoskiej Rady Seniorów, Ireneuszem Frelichowskim, oraz Zdzisławem Tylickim, prezesem Zarządu Wojewódzkiego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zainaugurowali nowy program pod nazwą Bydgoska Koperta Życia. Tysiąc kopert trafiło już do seniorek w związku ze zbliżającym się Dniem Matki. Program ma ułatwić ratownikom medycznym i lekarzom udzielenie szybszej pomocy ratunkowej osobom przewlekle chorym, starszym i samotnym.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

IV Marsz Nordic Walking Studentów UTW 2016

09 maja 2016
czytaj całość

Seniorzy KUTW oraz przedstawiciele innych bydgoskich UTW wzięli  udział w IV Marszu „Nordic Walking Studentów UTW 2016”. Organizatorem głównym marszu jest Stowarzyszenie „Akademia Złotego Wieku" działająca przy  Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Wejherowie. W  marszu z Fordonu do Ostromecka udział wzięło kilkudziesięciu  seniorów z Kazimierzowskiego UTW,  Agory Nestora przy MCK,  Klubu  Niewidomych i Słabowidzących „Łuczniczka”, UTW przy UTP oraz niezrzeszeni. Kijkarze przemaszerowali w bardzo dobrym czasie 5-cio kilometrową trasę  z Rynku w Starym Fordonie do Pałacu w Ostromecku.  Tu nastąpił wypoczynek na świeżym powietrzu i pokrzepienie się napojami chłodzącymi. Imprezę zakończyły śpiewy i tańce.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz