Galeria - słuchacze

Dzień Kobiet

15 marca 2017
czytaj całość

Sekcja wolontariacka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zorganizowała Paniom z Centrum Pomocy dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi, piękną uroczystość związną z okazji "Dnia Kobiet".

czytaj całość…

Salwy honorowe na cześć solenizanta

07 marca 2017
czytaj całość

V happening z okazji imienin patrona uczelni, króla Kazimierza Wielkiego za nami. W ubiegły piątek pod pomnikiem założyciela Bydgoszczy i patrona największej bydgoskiej uczelni - Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, spotkali się politycy, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, mieszkańcy Bydgoszczy, a także seniorzy z bydgoskich klubów seniora. Na imieniny Króla Kazimierza przyjechała również delegacja Królewskiego Miasta Kowala.  

Szczegóły, galeria

czytaj całość…

Ostatki na KUTW

02 marca 2017
czytaj całość

Seniorzy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy spotkali się w barze POD KOGUTEM na tradycyjnych

OSTATKACH zwanych też ŚLEDZIKIEM.
Zabawa był iście szampańska o czym najlepiej świadczą zamieszczone zdjęcia.


Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Bułat Okudżawa w klubie KUTW "Casimirus"

16 lutego 2017
czytaj całość

Klub "Casimirus" działa przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego
Wieku. Na ostatnim spotkaniu licznie zebrani klubowicze wysłuchali
poezji śpiewanej i mówionej z repertuaru Bułata Okudżawy. Utwory artysty
były wykonywane w języku polskim.
Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Debata w Ratuszu na temat zagrożeń drogowych

16 lutego 2017
czytaj całość

Do władz miasta docierają informacje, że bydgoscy seniorzy nie czują się bezpiecznie na ulicach. 

Z inicjatywy Bydgoskiej Rady Seniorów zorganizowano w Urzędzie Miasta debatę mającą przybliżyć osobom starszym drogowe zagrożenia.

W debacie poza BRS uczestniczyli przedstawiciele  Ratusza,Policji, Straży Miejskiej, Ratownicy Medyczni oraz przedstawiciele ZDMiKP. Pod adresem Zarządu Dróg wysunięto zarzut, że przejścia dla pieszych w Bydgoszczy powinny być lepiej zabezpieczone. Z tym poglądem nie zgodził się Wojciech Nalazek, naczelnik wydziału inżynierii ruchu w ZDMiKP.

Wśród seniorów pojawiły się również postulaty naniesienia niebezpiecznych przejść dla pieszych na Krajową Mapę Zagrożeń. Planuje się również wyprodukowania spotów radiowych oraz telewizyjnych na temat noszenia elementów odblaskowych przez osoby starsze.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Spotkanie z ultramaratończykiem - Andrzejem Urbaniakiem

03 lutego 2017
czytaj całość

Seniorzy klubu Casimirus który działa w ramach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkali się z fordońskim ultramaratończykiem, Andrzejem Urbaniakiem.

Andrzej jest znanym społecznikiem, prezesem Stowarzyszenia „Razem dla Fordonu” . Bieganie to jego największa pasja. Ostatnio przebiegł dla poparzonej w pożarze AMELKI trasę z Bydgoszczy do Szczecina. Kilka lat temu w hołdzie Janowi Pawłowi II pobiegł do Watykanu. Przed Euro 2012 przebiegł trasę Warszawy do Kijowa o długości 850 kilometrów. Za swój największy sukces uważa ukończenie 36 godzinnego SPARTATHLONU. W czasie 34 godzin pokonał trasę 246 km. Przebiegł również przy 40 stopniowym mrozie zamarznięte jezioro Bajkał. 

-Spotkanie z ultramaratończykiem było bardzo ciekawe. Nasz gość swoje opowieści ilustrował filmami i zdjęciam. Zaimponowała mi również ilość medali i pamiątek jakie zgromadziła pan Andrzeja - mówi Alina Holka.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Spotkanie karnawałowe seniorów KUTW

27 stycznia 2017
czytaj całość

Studenci Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy jako miejsce zabawy karnawałowej wybrali położony w lesie za miastem bar „Pod kogutem”.

Poza tańcami i śpiewami największym zainteresowaniem cieszyły się konkursy z wiedzy ogólnej.
Przy dźwiękach muzyki disco seniorzy bawili się jak prywatkach w latach 60-ych. Impreza wypaliła na piątkę z plusem.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Współpraca na rzecz seniorów

25 stycznia 2017
czytaj całość

Tematem seminarium były nowe możliwości i formy współpracy w działalności na rzecz seniorów. Z okazji Dnia Babci i Dziadka w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu spotkali się seniorzy z Pomorza i Kujaw. Zebranych w imieniu marszałka Całbeckiego powitał Członek Zarządu Województwa K-P , Sławomir Kopyść. Życzenia Babciom i Dziadkom złożył poseł PiS, Tomasz Lenz.
W spotkaniu udział wzięli m.in. członkowie Obywatelskiego Parlamentu Seniorów Pomorza i Kujaw reprezentowani przez przewodnicząca struktur regionalnych, Bożenę Sałacińską . Poza tym w spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele działających w regionie gminnych rad seniora oraz członkowie sejmikowej Komisji Pracy, Pomocy Społecznej i Bezpieczeństwa. Spotkanie uświetnił swoim występem Michał Hajduczenia z zespołem, który zaprezentował program z polską przedwojenną muzyką filmową.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Spotkanie seniorów KUTW, członków klubu CASIMIRUS, z ks. Mariuszem Kucińskim

19 stycznia 2017
czytaj całość

Ksiądz kanonik spotkał się w salce klubowej z seniorami Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Przedstawi wykład na temat: "Czy przesłanie kardynała Reizingera jest nadal aktualne?"

Na środowym spotkaniu w klubie CASIMIRUS gościem specjalnym był ks. dr Mariusz Kuciński, prof. KPSW,proboszcz parafii św. Mateusza w Fordonie. Ksiądz Kuciński wykłada na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Poza tym jest dyrektorem jedynego na świecie Centrum  Studiów kardynała Reizingera z siedzibą w  Bydgoszczy. Przez wiele lat pracował w  Watykanie. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego biskupa bydgoskiego, Jana Tyrawy.
Jest  organizatorem na KPSW Międzynarodowych  Konferencji Naukowych  "Etyka i ekonomia w świetle nauczania Benedykta XVI".

Po wykładzie klubowicze zasypali wykładowcę pytaniami dotyczącymi  między innymi pracy w Watykanie. Każdy z uczestników spotkania otrzymał materiały informacyjne Fundacji Watykańskiej oraz zdjęcia papieży: Benedykta XVI i Franciszka.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz