Galeria - słuchacze

Spotkanie seniorów KUTW, członków klubu CASIMIRUS, z ks. Mariuszem Kucińskim

19 stycznia 2017
czytaj całość

Ksiądz kanonik spotkał się w salce klubowej z seniorami Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Przedstawi wykład na temat: "Czy przesłanie kardynała Reizingera jest nadal aktualne?"

Na środowym spotkaniu w klubie CASIMIRUS gościem specjalnym był ks. dr Mariusz Kuciński, prof. KPSW,proboszcz parafii św. Mateusza w Fordonie. Ksiądz Kuciński wykłada na Kujawsko-Pomorskiej Szkole Wyższej. Poza tym jest dyrektorem jedynego na świecie Centrum  Studiów kardynała Reizingera z siedzibą w  Bydgoszczy. Przez wiele lat pracował w  Watykanie. Pełnił również funkcję rzecznika prasowego biskupa bydgoskiego, Jana Tyrawy.
Jest  organizatorem na KPSW Międzynarodowych  Konferencji Naukowych  "Etyka i ekonomia w świetle nauczania Benedykta XVI".

Po wykładzie klubowicze zasypali wykładowcę pytaniami dotyczącymi  między innymi pracy w Watykanie. Każdy z uczestników spotkania otrzymał materiały informacyjne Fundacji Watykańskiej oraz zdjęcia papieży: Benedykta XVI i Franciszka.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Spotkanie wigilijne seniorów KUTW

10 stycznia 2017
czytaj całość

Kilkuset seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkało się na Wieczerzy Wigilijnej. Na miejsce dzielenia się tradycyjnym opłatkiem wybrano tradycyjne restaurację ZATOKA.

Każdy z uczestników Wieczerzy otrzymał od Mikołaja wór prezentów. W tym roku wypełniony był on wyjątkowo obficie wieloma praktycznymi gadżetami.

-Dzięki licznym sponsorom prezentów było bardzo dużo. Zamiast tradycyjnymi saniami musiałem przetransportować je do ZATOKI taksówką bagażową. Wśród darczyńców należy wymienić: Kancelarię Sejmu RP, Urząd Miejski w Bydgoszczy, Narodowy Bank Polski oraz Uniwersytet Kazimierza Wielkiego. Swoje upominki dołożyły również firmy: VitaLabo, VauPe i PESA - mówi Święty Mikołaj.

 Imprezę zaszczycili swoja obecnością: wiceprezydent Bydgoszczy Anna Mackiewicz, rzecznik prasowy UKW Sławomir Łaniecki oraz dyrektor NBP w Bydgoszczy Leszek Beszczyński.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Turnus świąteczno-noworoczny

10 stycznia 2017
czytaj całość

Grupa seniorów KUTW wypoczywa na turnusie świąteczno-noworocznym.

Seniorzy z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy wraz z seniorami z innych miast Polski za miejsce zimowego wypoczynku wybrali Jastrzębią Górę.
W programie  były: spacery brzegiem morza, karaoke, robienie dekoracji świątecznych oraz występ kapeli kaszubskiej.Pogoda na medal choć nieco doskwiera brak śniegu. Towarzystwo doborowe, jedzenie wyśmienite. Oby tak dalej...

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Wieczór kolęd na KUTW

10 stycznia 2017
czytaj całość

Kilkudziesięciu słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkało się w poniedziałek, 9 stycznia,   w swojej salce ma UKW.  Na wieczorze kolęd można było posłuchać  programu artystycznego przygotowanego przez TEATRZYK, wspólne pośpiewać kolędy i skorzystać ze słodkiego i poczęstunku. Na zakończenie spotkania  i Święty Mikołaj  rozdawał wszystkim uczestnikom zabawy  drobne prezenty.

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Nowa Rada Słuchaczy

08 grudnia 2016
czytaj całość

Na ostatnim wykładzie ukonstytuowała się Rada Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Rada słuchaczy w nowej kadencji będzie działać w niezmienionym składzie:

  • Bożena Sałacińska - przewodnicząca 
  • Halina Idzikowska-Banasiak - sekretarz 
  • Janina Lackner - skarbnik
  • Jadwiga Obrzeżgiewicz - członek
  • Andrzej Zasada - członek

Na KUTW już atmosferę świąteczną. Przed wykładem uzdolnione seniorki
wystawiły na kiermaszu własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe

czytaj całość…

Ponad 200 Bydgoskich Kart Seniora trafiło do rąk słuchaczy KUTW

08 grudnia 2016
czytaj całość

Przed kolejnym wykładem w Copernicanum przedstawiciele Urzędu Miasta Bydgoszczy wydali słuchaczom Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku ponad 200 Bydgoskich Kart Seniora. Dzięki temu słuchacze KUTW bądą mogli korzystać z tańszych biletów na imprezy kulturalne oraz sportowe.
Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

 

czytaj całość…

Seniorzy KUTW poznają arkana fotografii

08 grudnia 2016
czytaj całość

Grupa seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku doskonali technikę wykonywania zdjęć. Instruktorem jest Radek Sałaciński , były fotoreporter Super Expressu i Expressu Bydgoskiego. Tematem ostatniego spotkania było światło i jego źródła. Słuchacze dowiedzieli się m.in. jak robić zdjęcia podczas spotkania kolędowego. Dowiedzieli się również  w jakich warunkach można zrobić ostre zdjęcia bez lampy. Poznali także tajniki  związane z archiwizowaniem zdjęć na pendrive, płycie DVD, karta czy  "chmurze w internecie".
Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Pożegnanie ze „Sztuka w samo południe”

06 grudnia 2016
czytaj całość

Przez 8 miesięc grupa KUTW-wiczów uczestniczyła w warsztatach zorganizowanych przez BWA i adresowanych do seniorów pod nazwą „Sztuka w samo południe”.
W ramach tych spotkań zaproponowano seniorom dyskusje o sztuce współczesnej oraz działania twórcze, które rozwijają procesy poznawcze. W czasie warsztatów doskonalono sprawność manualną poprzez poznawanie różnych technik i form plastycznych.

czytaj całość…

Historia Steve Libich - zwanego „CUDZIK”

02 grudnia 2016
czytaj całość

Klub Casimirus przy KUTW zainaugurował swoją działalność. Gościem specjalnym był Steve zwany „CUDZIK”
Ideą która przyświeca twórcom klubu „Casimirus” działającym przy Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku jest organizowanie spotkań z ciekawymi ludźmi. Pierwszym gościem klubu został”Cudzik” czyli Steve Libich. Steve urodził się 18 lat temu. Przyszedł na świat bez obu dłoni. Poza tym jedna jego noga jest o kilkanaście centymetrów krótsza. Jest pogodny i zawsze uśmiechnięty. Nazwę „Cudzik” wymyśliła a jedna z jego cioć.
Życiową pasją chłopca jest medycyna. Mówi perfekcyjnie po angielsku. Zna podstawy łaciny. Sam nauczył się grać na pianinie. Na rowerze wyczynia wiele niebezpiecznych ewolucji. Będąc nastolatkiem napisał trzy książki. Jako gimnazjalista studiowała na II roku Akademii Medycznej w Bydgoszczy. W tym roku zdał amerykańską maturę w języku angielskim.
Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Zebranie inicjatywne delegatów OPS

02 grudnia 2016
czytaj całość

W dniu 1 grudnia 2016 odbyło się w bydgoskim Ratuszu zebranie inicjatywne delegatów OPS. Inicjatorką spotkania była członek prezydium Obywatelskiego Parlamentu Seniorów, Bożena Sałacińska. Na wstępie gości powitała w imieniu władz miasta wiceprezydent Iwona Waszkiewicz. Następnie głos zabrała Krystyna Lewkowicz z Warszawy, przewodnicząca OPS.
Powołano regionalne Prezydium OPS w składzie:

  • Bożena Sałacińska - przewodnicząca
  • Jerzy Nowacki z Włocławka , wiceprzewodniczący
  • Zdzisław Tylicki
  • Cezary Kościelak

Autor tekstu: Miłosz Sałaciński

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz