Galeria - słuchacze

Wyróżnienie dla Przewodniczącej KUTW

16 stycznia 2018
czytaj całość

Dr Adam Kosecki wręczył przewodniczącej Rady Słuchaczy KUTW, Bożenie Sałacińskiej dyplom z nadaniem jej tytułu "Ambasadora Akademii Liderów 60+". Przyznała go przewodnicząca Fundacji "Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku" w Warszawie, Krystyna Lewkowicz.

czytaj całość…

Wolontariat na KUTW

15 grudnia 2017
czytaj całość

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie, z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - 5 grudnia. 

Sekcja wolontariacka działająca w strukturach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkała się, aby powspominać sukcesy sekcji oraz ludzi, którzy wykazali się największą aktywnością w organizowanych imprezach, akcjach charytatywnych. Grupa pod kierownictwem Zosi Jaworskiej współpracuje z przedszkolem na Osowej Górze, Domem Samotnej Matki.

czytaj całość…

Wykład KUTW - 6 grudnia

15 grudnia 2017
czytaj całość

6 grudnia 2017 roku wykład na Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bydgoszczy rozpoczął się od wizyty dwóch Mikołajów.

Byli nimi asystenci eurodeputowanego Janusza Zemke: Ireneusz Nitkiewicz, bydgoski radny i Zbigniew Welenc. Ireneusz Nitkiewicz złożył seniorom serdeczne życzenia świąteczno - noworoczne. Potem oboje panowie wręczyli słuchaczom KUTW długopisy oraz kalendarze na rok 2018.

W części artystycznej wystąpił zespół wokalny "A-nutki", kierowany przez Agatę Pufal. Po brawurowym występie, wszyscy członkowie chóru otrzymali dyplomy okolicznościowe z rąk Przewodniczącego Rady Naukowo - Programowej, dr Adama Koseckiego. W ten symboliczny sposób Uczelnia chciała uhonorować wspaniałą, pięcioletnią pracę grupy.

Wykład na temat "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni" przedstawił absolwent i pracownik Wyższej Szkoły Handlowej z Warszawy, Adrian Oleksiak. Zwrócił on uwagę na zagrożenia, które wynikają z ogromnych możliwości nowoczesnych technologii elektronicznych. 

czytaj całość…

Seniorzy uczą się języka angielskiego

14 grudnia 2017
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy systematycznie podnoszą swoje umiejętności lingwistyczne. Uczą się języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz średniozaawansowanym.

- Podziwiam wszystkich tych, którzy uczą się języka po to, aby swobodnie rozmawiać z obywatelami świata. Życzę  Im, aby mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozmowie z angielską rodziną królewską - mówi z dumą Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Druk 3D w medycynie

11 grudnia 2017
czytaj całość

Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy UKW dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. 6 grudnia 2017 roku wygłosił wykład dla Słuchaczy KUTW "Druk 3D w medycynie".

czytaj całość…

Seniorzy z KUTW promowali Bydgoszcz na Ukrainie, w Truskawcu i Lwowie.

11 grudnia 2017
czytaj całość

Do sanatorium „Szachtar” w Truskawcu na Ukrainie wyjechali podreperować zdrowie liderzy Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski. Bydgoszcz reprezentowała przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska. Organizatorem wyjazdu było biuro podróży "GOLD TOUR".
Truskawiec to kurort położony na malowniczym przedgórzu Karpat. Niecałe 100 km dzieli go od Lwowa. Obiekt należy do najlepszych sanatoriów na Ukrainie. Renomę zawdzięcza najnowocześniejszej aparaturze medycznej.

czytaj całość…

Nowa Grupa Teatralno - Kabaretowa "Trzeci Oddech"

05 grudnia 2017
czytaj całość

W Dzień Seniora zadebiutowała nasza nowa Grupa Teatralno - Kabaretowa "Trzeci Oddech". W jej składzie jest  pięć osób z nazwiskiem na literę "K" i jedna na "J", czyli: Kazubowska, Kochańska, Kochański, Kowalczyk, Kulas i Jaworska. Grupa ze swoim debiutanckim programem wystąpiła w Centrum Trzeciego Wieku im. Sue Ryder w Fordonie.

czytaj całość…

Żywa lekcja historii

14 listopada 2017
czytaj całość

"W co ubierał się polski rycerz w XV wieku" to temat wykładu, który zaprezentował seniorom Przewodniczący Rady Naukowo - Programowej  Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - dr Adam Kosecki.

czytaj całość…

Spotkanie historyczne "IV Iwan Groźny"

30 października 2017
czytaj całość

Nasza słuchaczka, dr Hanna Malinowska przeprowadziła spotkanie historyczne w Klubie Casimirus. Tematem rozważań był Iwan IV Groźny. Planowane są kolejne wykłady. Zdobywamy wiedzę przed wyjazdem do Sankt Petersburga. 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz