Galeria - słuchacze

KUTW w nowej Bibliotece

01 października 2013
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i redakcja MM Bydgoszcz przygotowali kolejną odsłonę Photo Day, tym razem w nowym budynku Biblioteki UKW. W sobotę 28 września 2013 r. grupa słuchaczy kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku miała możliwość zwiedzać i fotografować nową Bibliotekę. Uczestnicy byli pod wrażenie rozmachu budynku, jego wielkości i nowoczesności.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Winobranie w Zielonej Górze

24 września 2013
czytaj całość

We wrześniu 2013 r. słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wybrali się na do Zielonej Góry. Poznali tam działalność Zielonogórskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, uczestniczyli w tradycyjnym winobraniu i przeżyli mnóstwo przygód.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Warsztaty plastyczne

05 września 2013
czytaj całość

W sierpniowy, upalny dzień, odbyły się w Ostromecku kolejne, dwudniowe warsztaty plastyczne. Na zajęcia poświęcone malowaniu krajobrazu farbami akrylowymi przyszło zaledwie pięć osób, nie mogło zabraknąć słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Każdy uczestnik warsztatów musiał znaleźć sobie obiekt do malowania.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Przemarsz kapeluszowy i juwenalia seniorów

10 lipca 2013
czytaj całość

Już po raz piąty 5 lipca 2013 r. zorganizowano w Bydgoszczy Marsz kapeluszowy. W tym roku połączony  z juwenaliami bydgoskich uniwersytetów trzeciego wieku. Uczestnicy przemarszu ruszyli z placu Wolności na Wyspę Młyńską, na wyspie Prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski wraz z przedstawicielami bydgoskich uniwersytetów przeciął wstęgę i symbolicznie otworzył juwenalia.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Wycieczka dla miłośników deszczu

25 czerwca 2013
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Trzeciego Wieku w czerwcu 2013 r. zwiedzali Kaszuby, byli w fabryce Lubiana, pięknym ogrodzie botanicznym, krzywym domku czy na wieży widokowej.

Zdjęcia: Andrzej Bohatyrewicz.

czytaj całość…

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok

20 czerwca 2013
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 19 czerwca 2013 r. uroczyście zakończyli rok akademicki. Odbył się ostatni wykład, część artystyczną uświetnił występ Adama Kośmieji - młodego utalentowanego pianisty bydgoskiego oraz w ramach projektu Jantar Project - koncert Anny Więckowskiej z zespołem. Artyści przypomnieli piosenki Anny Jantar.

Zdjęcia: Andrzej Obiała.

czytaj całość…

Skrzydła motyla w Copernicanum

24 maja 2013
czytaj całość

22 maja 2013 r. w pięknym gmachu  „Copernicanum” odbyło się regionalne spotkanie UTW z Kujaw i Pomorza, zorganizowane przez Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie oraz Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Omówiono działalność i plany Ogólnopolskiego Porozumienia, a w dalszej część zebrani wysłuchali wykładu:„Usłyszeć motyla... przyczyny, skutki niedosłuchu i metody usprawniania słuchu”.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz