Galeria - słuchacze

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zakończyli rok

20 czerwca 2013
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 19 czerwca 2013 r. uroczyście zakończyli rok akademicki. Odbył się ostatni wykład, część artystyczną uświetnił występ Adama Kośmieji - młodego utalentowanego pianisty bydgoskiego oraz w ramach projektu Jantar Project - koncert Anny Więckowskiej z zespołem. Artyści przypomnieli piosenki Anny Jantar.

Zdjęcia: Andrzej Obiała.

czytaj całość…

Skrzydła motyla w Copernicanum

24 maja 2013
czytaj całość

22 maja 2013 r. w pięknym gmachu  „Copernicanum” odbyło się regionalne spotkanie UTW z Kujaw i Pomorza, zorganizowane przez Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku w Warszawie oraz Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy.

Omówiono działalność i plany Ogólnopolskiego Porozumienia, a w dalszej część zebrani wysłuchali wykładu:„Usłyszeć motyla... przyczyny, skutki niedosłuchu i metody usprawniania słuchu”.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Seniorzy w Paryżu

20 maja 2013
czytaj całość

Jednym z waznych pubnktów wycieczki było zwiedzanie Paryża. Zwiedzali Montmartre, Pola Elizejskie, nie mogło zabraknąć zwiedzania wieży Eiffla, Luwru, Sorbony czy rejsu statkiem po Sekwanie.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Zwiedzanie parlamentu w Strasburgu

18 maja 2013
czytaj całość

Studenci Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy byli już w Sejmie i parlamencie europejskim w Brukseli. Przyszedł więc czas na zwiedzenie parlamentu w Strasburgu. Wybrali się tam pod koniec kwietnia, przewodnikiem po najważniejszych gmachach Europy był eurodeputowany, Janusz Zemke.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Nowy rok akademicki

12 października 2012
czytaj całość

10 października 2012 r. nowi słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy oficjalnie rozpoczęli rok akademicki. Podczas uroczystości zostali pasowani na słuchaczy Uniwersytetu. Nie mogło również zabraknąć części artystycznej!

Zdjęcia: Andrzej Obiała.

czytaj całość…

Do dwóch razy sztuka! Zalew Koronowski

02 października 2012
czytaj całość

Sekcja nordic walking nie zwalnia tempa, grupa 8 seniorów podjęła drugą próbę, tym razem udaną, wyprawy nad Zalew Koronowski. Wycieczkę poprowadził Andrzej Bohatyrewicz, zaplanował spacer z kijkami wokół Jeziora Białego. KUTW-owicze do Kotomierza jechali pociągiem, stamtąd autobusem do Stronna. Spacerowicze zabrali kijki, grzybiarze koszyki, wszyscy podziwiali jesienną szatę lasu.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

"Prawo Agaty" na UKW

29 sierpnia 2012
czytaj całość

Ponad 20 seniorów, słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku wzięło udział – w charakterze statystów – w nagrywaniu odcinka serialu „Prawo Agaty”.
Ekipa filmowa serialu „Prawo Agaty” w ostatni tydzień sierpnia powróciła do Bydgoszczy.
Tym razem na miejsce rozgrywania akcji wybrano obiekty Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego. Sala koncertowa Copernicanum została zaaranżowana na salę sądową. Zdjęcia trwały praktycznie od świtu i zakończyły się wieczorem.
Doskonale spisali się słuchacze KUTW, dla których było to już kolejne spotkanie z planem "Prawa Agaty".

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Wycieczka do DAG Farbik

20 sierpnia 2012
czytaj całość

Tym razem studenci Kazimierzoawskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku za swój cel obrali zwiedzenie pozostałości po DAG Farbik, znajdujących się na terenie bydgoskiego Zachemu.

- Dla  „kijkarzy” zaplanowałem wycieczkę po lasach. Jest to teren, który nie obejmuje już Muzeum.  Znajdują się w nich liczne ruiny po dawnym DAG. Budynki i ich surowe wnętrza były świadkami niewolniczej pracy przymusowej ok. 40 tys. robotników, jeńców wojennych oraz więźniów – dzieli się swoją wiedzą  Andrzej Bohatyrewicz.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz