Galeria - słuchacze

KUTW w szpitalu Jurasza

14 grudnia 2013
czytaj całość

5 grudnia 2013 r. tuż przez Mikołajkami słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu odwiedzili chore dzieci na oddziale chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego im. Jurasza w Bydgoszczy.

O całej akcji można przeczytać w aktualnościach.

Zdjęcia: Bozena Sałacińska.

czytaj całość…

Słuchacze KUTW odwiedzili PARiS

06 grudnia 2013
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku na początku grudnia odwiedzili PARiS czyli Park Aktywnej Rehabilitacji i Sportu.

Centrum zwiedzała 40-osobowa grupa słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu, oglądali wszystkie sale sportowo-rehabilitacyjne i centrum konferencyjne. Słuchacze od razu mogli skorzystać z basenu i groty solnej.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Nowy spektakl grupy Galimatias

30 listopada 2013
czytaj całość

Grupa teatralno-kabaretowa Galimatias, działająca przy Kazimierzowskim Uniwersytecie  wystawiła nową sztukę „Idzie jesień przez życie”. Premiera została zorganizowana w sali koncertowej Copernicanum i wzbudziła spore zainteresowanie.

Premiera została ciepło przyjęta przez widzów, a artyści nagrodzeni gromkimi brawami i kwiatami!

Fot. Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Bydgoscy seniorzy świętowali w MCK-u

14 listopada 2013
czytaj całość

W środę, 13 listopada 2013 r., odbyły się miejskie obchody Ogólnopolskiego Dnia Seniora. Udział w nich wziął prezydent Rafał Bruski , Jan Szopiński, posłanka – Anna Bańkowska oraz radne Anna Mackiewicz i Teresa Nawrocka.
Podczas obchodów prezydent Rafał Bruski pogratulował i wręczył upominki najbardziej aktywnym seniorom, organizatorom ruchu seniorów w mieście.
W części artystycznej seniorzy i zgromadzeni goście obejrzeli etiudę pantomimiczną i wysłuchali duetu muzycznego. Natomiast pokaz gorącego, andaluzyjskiego flamenco dał zespół muzyczny Danza del Fuego.
Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Uroczysty koncert z okazji Dnia Seniora

12 listopada 2013
czytaj całość

11 listopada 2013 r. Bydgoska Rada Seniorów, Miejskie Centrum Kultury oraz Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku zorganizowali koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Seniora, który obchodzony jest 14 listopada. Uroczystość uświetnił Zespół Pieśni i Tańca Płomienie.

Na koncercie odbywającym się w dniu Święta Niepodległości nie mogło zabraknąć pieśni patriotycznych. To był piękny koncert pełny emocji i wzruszeń,  na uroczystość przybył sam „Marszałek Piłsudski”, a słuchacze na długo zapamiętają ten dzień.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Niebiański spacer

07 listopada 2013
czytaj całość

Seniorzy z KUTW  zorganizowali pod koniec października „Niebiański spacer”, przesłaniem było uczczenie tych, którzy odeszli. Spacer z Myślęcinka do Smukały zorganizowano w przeddzień Święta Zmarłych, by upamiętnić tych, których już nie ma. Na znak pamięci uczestnicy mieli jakiś element stroju w kolorze niebieskim.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, więcej na stronie: kutw.pl

czytaj całość…

Pokaz mody

22 października 2013
czytaj całość

Seniorzy z Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku 12 października 2013 r. zadebiutowali w nietypowej roli. Tym razem uczestniczyli w pokazach mody jesienno-zimowej zorganizowanych przez jedno z centrów handlowych. Gośćmi specjalnymi pokazów byli: dziennikarka - Dorota Wellman oraz tancerz i choreograf - Michał Piróg.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska, więcej o pokazie na stronie: kutw.pl

czytaj całość…

KUTW w nowej Bibliotece

01 października 2013
czytaj całość

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i redakcja MM Bydgoszcz przygotowali kolejną odsłonę Photo Day, tym razem w nowym budynku Biblioteki UKW. W sobotę 28 września 2013 r. grupa słuchaczy kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku miała możliwość zwiedzać i fotografować nową Bibliotekę. Uczestnicy byli pod wrażenie rozmachu budynku, jego wielkości i nowoczesności.

Zdjęcia: Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz