Galeria - słuchacze

Przewodnicząc Rady Słuchaczy KUTW udzieliła wywiadu TVP Bydgoszcz

30 stycznia 2018
czytaj całość

Seniorzy będą w najbliższych latach szczególnie ważną grupą wiekową. Do 2050 roku osoby powyżej 60. roku życia będą stanowić 40 proc. polskiego społeczeństwa. Z jakimi problemami muszą się mierzyć na co dzień? Co doskwiera im najbardziej: zdrowie, finanse, czy samotność?

O problemach ludzi starszych redaktor Anna Trzcińska rozmawiała we wtorek, 23 stycznia  w ramach programu"Rozmowa dnia"  z Bożeną Sałacińską, przewodniczącą Rady Słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy, szefową regionalnych struktur Obywatelskiego Parlamentu Seniorów w woj. kuj.pom, członkiem Bydgoskiej Rady Seniorów a także ambasadorką  Akademii Liderów "60+". 

czytaj całość…

Spotkanie z Marią Chylicką

30 stycznia 2018
czytaj całość

Maria Chilicka, sluchaczka Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy pracowała jako fizyk jądrowy. Po przejściu na emeryturę realizuje to, na co nigdy nie miała czasu, ani ochoty. Powodem takiego stanu były tragedie rodzinne, z którymi musia sobie poradzić.
Dzisiaj Maria jest bardzo płodną poetką i malarką. Wydaje tomiki wierszy, które ilustruje swoimi obrazami. Maria Chilicka zapraszana jest na spotkania autorskie. W klubach, bibliotekach czyta swoje wiersze i prezentuje obrazy. Sprzedaje również swoje tomiki, które są chętnie kupowane po spotkaniu z jej poezją.

 

czytaj całość…

Teatrzyk UKW

30 stycznia 2018
czytaj całość

Zespół Teatralno - Kabaretowy "Teatrzyk" zaprezentował nową sztukę słuchaczom Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Sztuka "Krakowacy i górale po mojemu" to dzieło naszej niezwykle utalentowwanej koleżanki - Elzbiety Rogowskiej. W przedstawieniu wystąpili: Lonia Butkiewicz, Maria Putz, Jerzy Witciech, Andrzej i Ewa Zasadowie. W grupie, zadebiutowała Grażyna Ziółkowska.

 

czytaj całość…

Marek Chełminiak na KUTW

22 stycznia 2018
czytaj całość

Marek Chełminiak, bydgoski artysta fotografik, przyjął zaproszenie od słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy. Od wielu lat portretuje Bydgoszcz, Toruń i inne miasta regionu. Jest fotografem i fotoreporterem pracującym dla lokalnych gazet oraz twórcą wielu albumów pokazujących piękno miast Kujaw i Pomorza.

czytaj całość…

Wyróżnienie dla Przewodniczącej KUTW

16 stycznia 2018
czytaj całość

Dr Adam Kosecki wręczył przewodniczącej Rady Słuchaczy KUTW, Bożenie Sałacińskiej dyplom z nadaniem jej tytułu "Ambasadora Akademii Liderów 60+". Przyznała go przewodnicząca Fundacji "Ogólnopolskiego Porozumienia Uniwersytetów Trzeciego Wieku" w Warszawie, Krystyna Lewkowicz.

czytaj całość…

Wolontariat na KUTW

15 grudnia 2017
czytaj całość

Praca, którą wykonuje się za darmo, z potrzeby serca, jest bezcenna. W celu wyrażenia uznania dla trudu wolontariuszy na całym świecie, z inicjatywy ONZ obchodzony jest od 1986 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza - 5 grudnia. 

Sekcja wolontariacka działająca w strukturach Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkała się, aby powspominać sukcesy sekcji oraz ludzi, którzy wykazali się największą aktywnością w organizowanych imprezach, akcjach charytatywnych. Grupa pod kierownictwem Zosi Jaworskiej współpracuje z przedszkolem na Osowej Górze, Domem Samotnej Matki.

czytaj całość…

Wykład KUTW - 6 grudnia

15 grudnia 2017
czytaj całość

6 grudnia 2017 roku wykład na Kazimierzowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku w Bydgoszczy rozpoczął się od wizyty dwóch Mikołajów.

Byli nimi asystenci eurodeputowanego Janusza Zemke: Ireneusz Nitkiewicz, bydgoski radny i Zbigniew Welenc. Ireneusz Nitkiewicz złożył seniorom serdeczne życzenia świąteczno - noworoczne. Potem oboje panowie wręczyli słuchaczom KUTW długopisy oraz kalendarze na rok 2018.

W części artystycznej wystąpił zespół wokalny "A-nutki", kierowany przez Agatę Pufal. Po brawurowym występie, wszyscy członkowie chóru otrzymali dyplomy okolicznościowe z rąk Przewodniczącego Rady Naukowo - Programowej, dr Adama Koseckiego. W ten symboliczny sposób Uczelnia chciała uhonorować wspaniałą, pięcioletnią pracę grupy.

Wykład na temat "Bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni" przedstawił absolwent i pracownik Wyższej Szkoły Handlowej z Warszawy, Adrian Oleksiak. Zwrócił on uwagę na zagrożenia, które wynikają z ogromnych możliwości nowoczesnych technologii elektronicznych. 

czytaj całość…

Seniorzy uczą się języka angielskiego

14 grudnia 2017
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy systematycznie podnoszą swoje umiejętności lingwistyczne. Uczą się języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz średniozaawansowanym.

- Podziwiam wszystkich tych, którzy uczą się języka po to, aby swobodnie rozmawiać z obywatelami świata. Życzę  Im, aby mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozmowie z angielską rodziną królewską - mówi z dumą Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Druk 3D w medycynie

11 grudnia 2017
czytaj całość

Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy UKW dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. 6 grudnia 2017 roku wygłosił wykład dla Słuchaczy KUTW "Druk 3D w medycynie".

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz