Galeria - słuchacze

Seniorzy uczą się języka angielskiego

14 grudnia 2017
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy systematycznie podnoszą swoje umiejętności lingwistyczne. Uczą się języka angielskiego na poziomie podstawowym oraz średniozaawansowanym.

- Podziwiam wszystkich tych, którzy uczą się języka po to, aby swobodnie rozmawiać z obywatelami świata. Życzę  Im, aby mogli sprawdzić swoje umiejętności w rozmowie z angielską rodziną królewską - mówi z dumą Bożena Sałacińska.

czytaj całość…

Druk 3D w medycynie

11 grudnia 2017
czytaj całość

Prorektor ds. Rozwoju i Współpracy UKW dr hab. inż. Marek Macko, prof. nadzw. 6 grudnia 2017 roku wygłosił wykład dla Słuchaczy KUTW "Druk 3D w medycynie".

czytaj całość…

Seniorzy z KUTW promowali Bydgoszcz na Ukrainie, w Truskawcu i Lwowie.

11 grudnia 2017
czytaj całość

Do sanatorium „Szachtar” w Truskawcu na Ukrainie wyjechali podreperować zdrowie liderzy Uniwersytetów Trzeciego Wieku z całej Polski. Bydgoszcz reprezentowała przewodnicząca Rady Słuchaczy KUTW, Bożena Sałacińska. Organizatorem wyjazdu było biuro podróży "GOLD TOUR".
Truskawiec to kurort położony na malowniczym przedgórzu Karpat. Niecałe 100 km dzieli go od Lwowa. Obiekt należy do najlepszych sanatoriów na Ukrainie. Renomę zawdzięcza najnowocześniejszej aparaturze medycznej.

czytaj całość…

Nowa Grupa Teatralno - Kabaretowa "Trzeci Oddech"

05 grudnia 2017
czytaj całość

W Dzień Seniora zadebiutowała nasza nowa Grupa Teatralno - Kabaretowa "Trzeci Oddech". W jej składzie jest  pięć osób z nazwiskiem na literę "K" i jedna na "J", czyli: Kazubowska, Kochańska, Kochański, Kowalczyk, Kulas i Jaworska. Grupa ze swoim debiutanckim programem wystąpiła w Centrum Trzeciego Wieku im. Sue Ryder w Fordonie.

czytaj całość…

Żywa lekcja historii

14 listopada 2017
czytaj całość

"W co ubierał się polski rycerz w XV wieku" to temat wykładu, który zaprezentował seniorom Przewodniczący Rady Naukowo - Programowej  Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku - dr Adam Kosecki.

czytaj całość…

Spotkanie historyczne "IV Iwan Groźny"

30 października 2017
czytaj całość

Nasza słuchaczka, dr Hanna Malinowska przeprowadziła spotkanie historyczne w Klubie Casimirus. Tematem rozważań był Iwan IV Groźny. Planowane są kolejne wykłady. Zdobywamy wiedzę przed wyjazdem do Sankt Petersburga. 

czytaj całość…

Konferencja "Ochrona zdrowia i profilaktyka w świetle obowiązujących przepisów"

23 października 2017
czytaj całość

W sali sesyjnej bydgoskiego ratusza odbyła się zorganizowana przez Bydgoską Radę Seniorów konferencja pt. „Ochrona zdrowia i profilaktyka w świetle obowiązujących przepisów”. Uczestniczyli w niej seniorzy z Uniwersytetów Trzeciego Wieku, Klubów Seniora i kół Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Kazimierzowski Uniwersytet Trzeciego Wieku reprezentowali: Lidia Pielarska, Bożena Sałacińska i Andrzej Zasada.

czytaj całość…

Wykład ”Zastawka to życie”

23 października 2017
czytaj całość

W październiku słuchacze KUTW wysłuchali wykładu pt. ”Zastawka to życie”. Wykład sponsorowany był przez Ogólnopolskie Porozumienie Uniwersytetów Trzeciego Wieku z Warszawy. Na wykładzie obecna była prezes Krystyna Lewkowicz. Wykład w ramach kampanii przybliżającej problemy związane z chorobami  serca przedstawił prof. dr hab. n. med. Jacek Kubica. Pan profesor specjalizuje się w leczeniu interwencyjnym choroby wieńcowej i wad zastawkowych serca. Pracuje w Szpitalu Uniwersyteckim im. Jurasza w Bydgoszczy. Pełni tam funkcję Kierownika Katedry Kardiologii i Chorób Wewnętrznych.

czytaj całość…

Zajęcia z rękodzieła artystycznego

23 października 2017
czytaj całość

Podczas pierwszych zajęć w nowym roku akademickim z rękodzieła artystycznego panie wykonywały piękne kwiaty z krepy, które na koniec zajęć wpięły we włosy.

Małgorzata Bruzda zaprasza na bezpłatne zajęcia w każdy wtorek o godz. 13.00. Spotkania odbywają się w naszej sali 016, w budynku E, przy ul. Chodkiewicza 30. Mile widziane są stałe uczestniczki zajęć oraz osoby, które od niedawna należą do naszej społeczności.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz