Galeria - słuchacze

Obywatel Trzeciego Wieku

19 czerwca 2018
czytaj całość

Bydgoskie Forum Obywatelskie było organizatorem XIII Wolnej Sesji Obywatelskiej. Tematem głównym był Obywatel Trzeciego Wieku. Do Sali Sesyjnej bydgoskiego Ratusza zaproszeni zostali seniorzy oraz osoby zainteresowane tematem.

 

czytaj całość…

Sekcja historyczna na KUTW

19 czerwca 2018
czytaj całość

Sekcja historyczna zakończyła zajęcia w tym roku akademickim. Prowadzi ją od kilku lat Małgorzata Jarocińska. Gawędy historyczne cieszą się ogromnym powodzeniem wśród słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy.

- Powtórkowe lekcje z historii dla seniorów rozpoczęłam od Piastów. W tym roku akademickim, moje gawędy dotyczyły okresu międzywojennego. Na zakończenie przygotowałam temat: "Niezwykłe kobiety II Rzeczypospolitej". Omówiłam niezwykłe losy Hanki Ordonówny, Marii Pawlikowskiej - Jasnorzewskiej oraz Zofii Stryjeńskiej - mówi Malgorzata Jarocińska.

 

czytaj całość…

Słuchacze KUTW w TVP Bydgoszcz

29 maja 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zostali zaproszeni do studia TVB. Ostatnia debata przed wakacjami poświęcona była stosunkom polsko-ukraińskim. Pani redaktor Anna Trzcińska uznała, że seniorzy mogą podzielić się swoimi wrażeniami po pobycie w sanatorium "Szachtar" w Truskawcu. Zaproszenie do TVB przyjęli: Mirosława Anioł - Bilska, Danuta Bedus, Krystyna Czerwińska, Lidia Pielarska i Bożena Salacińska.

czytaj całość…

Wernisaż obrazów Elżbiety Rogowskiej

25 maja 2018
czytaj całość

W klubie "Casimirus" Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy odbył się wernisaż obrazów Elżbiety Rogowskiej pt. "Kobieta w malarstwie". Wydarzenie  połączone było z programem poetyckim zatytułowanym  "Polska muzyka filmowa". Wszystko okraszone było poezją Juliana Tuwima.

czytaj całość…

Seniorzy w Krynicy Morskiej

24 maja 2018
czytaj całość

Po raz dziewiąty słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku aktywnie odpoczywali  w ośrodku "Murena" w Krynicy Morskiej. Ośmiodniowy pobyt był bardzo urozmaicony. Czas wypełniony był po brzegi, o co zadbała szefowa Klubu Animacji Kulturalnej "Pegaz "- Renata Repińska. Codzienna poranna gimnastyka i przedpołudniowe spacery po Krynicy i okolicach były regułą. Wieczory były zarezerwowane na imprezy integracyjne tj. ognisko, wieczór marynarski, wieczór imienin, wieczór światowy, rejs statkiem po zalewie i inne. Wyżywienie było wyśmienite, pogoda dopisała, humory też. Jednym słowem było cudownie !

czytaj całość…

Słuchacze KUTW zwiedzają świat!

24 maja 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zwiedzają zgodnie z przyjętym planem świat. Przez dziesięć lat swojego istnienia zwiedzili zachodnią Europę, kraje skandynawskie oraz państwa ściany wschodniej. W roku ubiegłym byli w Chinach. W tym roku 90-cio osobowa grupa wybrała się do Sankt Petersburga. Po drodze odwiedzili Kowno, Tallin i Helsinki.

czytaj całość…

Seniorzy KUTW z Bydgoszczy zwiedzili Wenecję Północy.

21 maja 2018
czytaj całość

Petersburg słynie z zabytków, kanałów i białych nocy. Miasto Piotra I na długo pozostanie w pamięci seniorów KUTW. Pierwszego dnia bydgoszczanie rozpoczęli  zwiedzanie od Twierdzy Pietropawłowskiej. W każdym miejscu postoju  seniorzy z Bydgoszczy promowali swoje miasto poprzez  rozwieszanie flag i banerów.

czytaj całość…

Urodziny Króla Kazimierza w Kowalu

07 maja 2018
czytaj całość

Słuchacze Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy zostali zaproszeni przez burmistrza królewskiego miasta Kowal, na kolejne urodziny Króla Kazimierza Wielkiego.
Uroczystości rozpoczął korowód historyczny. W strojach stylizowanych na średniowieczne prezentowali się: przedszkolaki, uczniowie, nauczyciele, rodzice, pracownicy Urzędu Miasta, mieszkańcy miasta, Rada Seniorów Miasta Kowala, członkowie Stowarzyszenia Króla Kazimierza Wielkiego. W korowodzie pięknie prezentował się Zespół Tańca Dawnego "Kazimierki".

 

czytaj całość…

Wykład dr Hanny Malinowskiej

04 maja 2018
czytaj całość

Piotr Wielki, bezwzględny reformator Rosji? Czy na nim wzoruje się Putin ? - to retoryczne pytania z wykładu dr Hanny Malinowskiej. Zaintersowanie tematem słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku było ogromne z uwagi na to, że za kilka dni, grupa 86 osób wybiera się na wycieczkę do Sankt Petersburga. Piotr I Wielki (1672-1725) to jeden z największych władców w historii Rosji. Zamienił zacofany i osłabiony kraj w europejskie mocarstwo. Jednak swoimi poddanymi rządził despotycznie - batem i katowskim toporem. 

 

 

czytaj całość…

XI Urodziny KUTW

04 maja 2018
czytaj całość

XI urodziny KUTW były okazją do zaprezentowania repertuaru grup artystycznych działających w ramach Uniwersytetu. Podczas uroczystości nagrodzono najbardziej zasłużonych Seniorów oraz Przyjaciół KUTW. Swoje honorowe miejsce na sali zajął Król Kazimierz wraz z Królowymi. Na zaproszonych czekał również tort ufundowany przez Janusza Zemkego, Ireneusza Nitkiewicza, Waldemara Ciupaka oraz właściciela cukierni Rem-Marco. 

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz