Aktualności - informacje

Spotkanie z byłym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z byłym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, które odbędzie się 10 października 2017 roku (wtorek) o godzinie 16:00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. Szymanowskiego 3. Spotkanie skierowane jest głównie do bydgoskich słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, ale zapraszamy na nie również inne zainteresowane osoby.

Przypominamy, że Bronisław Komorowski uzyskał 25 kwietnia 2013 roku tytuł Doktora Honoris Causa naszego uniwersytetu.

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018

Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2017/2018 odbędzie się 11 października 2017 roku.

Imieniny Kazimierza Wielkiego

Zapraszamy na V Happening -  Imieniny Kazimierza Wielkiego

Spotkanie: „Wrota wyobraźni”

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza w dniu 9 grudnia, godz. 18.00, ul. Szymanowskiego 3 na kolejne spotkanie z cyklu „Wrota wyobraźni”. Tym razem gościem akademickich spotkań z literaturą będzie Sylwia Chutnik pisarka, działaczka społeczna, kulturoznawczyni i feministka, trzykrotnie nominowana do nagrody Nike, laureatka „Paszportu Polityki”.