Aktualności - informacje

Spotkanie z byłym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z byłym Prezydentem RP Bronisławem Komorowskim, które odbędzie się 10 października 2017 roku (wtorek) o godzinie 16:00 w Bibliotece Głównej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy przy ul. Szymanowskiego 3. Spotkanie skierowane jest głównie do bydgoskich słuchaczy Uniwersytetów Trzeciego Wieku, ale zapraszamy na nie również inne zainteresowane osoby.

Przypominamy, że Bronisław Komorowski uzyskał 25 kwietnia 2013 roku tytuł Doktora Honoris Causa naszego uniwersytetu.

czytaj całość…

Seniorzy w podróży życia do Chin

czytaj całość

Flaga Polski dzięki seniorom z Bydgoszczy załopotała  nad placem Niebiańskiego Pokoju w Pekinie. W podróż życia do Chin wybrała się grupa słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Seniorzy z KUTW oszczędzali na tą wyprawę przez długie miesiące.

 

czytaj całość…

Spotkanie wigilijne seniorów KUTW

czytaj całość

Kilkuset seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkało się na Wieczerzy Wigilijnej. Na miejsce dzielenia się tradycyjnym opłatkiem wybrano również tradycyjnie Restaurację ZATOKA. 

 

czytaj całość…

Spotkanie: „Wrota wyobraźni”

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza w dniu 9 grudnia, godz. 18.00, ul. Szymanowskiego 3 na kolejne spotkanie z cyklu „Wrota wyobraźni”. Tym razem gościem akademickich spotkań z literaturą będzie Sylwia Chutnik pisarka, działaczka społeczna, kulturoznawczyni i feministka, trzykrotnie nominowana do nagrody Nike, laureatka „Paszportu Polityki”. 

czytaj całość…

Leśny Dom Seniora w Piastowie zaprezentował się seniorom z regionu

czytaj całość

18 września odbył się festyn integracyjny w Piastowie, na którym zgromadziło się ponad kilkuset seniorów z regionu Pomorza, Kujaw i Wielkopolski. Celem spotkania z seniorami z regionu było zaprezentowanie postępu prac przy budowie Leśnego Domu Seniora w Piastowie koło Żnina. Obiekt przyjmie pierwszych pensjonariuszy połowie 2017 roku, obecnie LDS jest w stanie surowym. Pozwala  to jednak na zapoznanie się z przyszłą ofertą.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz