Aktualności - informacje

Seniorzy w podróży życia do Chin

czytaj całość

Flaga Polski dzięki seniorom z Bydgoszczy załopotała  nad placem Niebiańskiego Pokoju w Pekinie. W podróż życia do Chin wybrała się grupa słuchaczy Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku z Bydgoszczy. Seniorzy z KUTW oszczędzali na tą wyprawę przez długie miesiące.

 

czytaj całość…

Spotkanie wigilijne seniorów KUTW

czytaj całość

Kilkuset seniorów Kazimierzowskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Bydgoszczy spotkało się na Wieczerzy Wigilijnej. Na miejsce dzielenia się tradycyjnym opłatkiem wybrano również tradycyjnie Restaurację ZATOKA. 

 

czytaj całość…

Spotkanie: „Wrota wyobraźni”

Biblioteka Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zaprasza w dniu 9 grudnia, godz. 18.00, ul. Szymanowskiego 3 na kolejne spotkanie z cyklu „Wrota wyobraźni”. Tym razem gościem akademickich spotkań z literaturą będzie Sylwia Chutnik pisarka, działaczka społeczna, kulturoznawczyni i feministka, trzykrotnie nominowana do nagrody Nike, laureatka „Paszportu Polityki”. 

czytaj całość…

Leśny Dom Seniora w Piastowie zaprezentował się seniorom z regionu

czytaj całość

18 września odbył się festyn integracyjny w Piastowie, na którym zgromadziło się ponad kilkuset seniorów z regionu Pomorza, Kujaw i Wielkopolski. Celem spotkania z seniorami z regionu było zaprezentowanie postępu prac przy budowie Leśnego Domu Seniora w Piastowie koło Żnina. Obiekt przyjmie pierwszych pensjonariuszy połowie 2017 roku, obecnie LDS jest w stanie surowym. Pozwala  to jednak na zapoznanie się z przyszłą ofertą.

czytaj całość…

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego
ul. J. K. Chodkiewicza 30, 85-064 Bydgoszcz